Okan Holding Grup Profili

Türkiye’nin önder kuruluşlarından biri olan Okan Holding, 1972 yılında kurulmuş ve günümüze kadar uluslararası tecrübesi ve yüksek teknolojisi ile faaliyetlerini devam ettirmiş bir sanayi şirketidir.

Okan Holding, faaliyetlerini inşaat alanında OKAN İNŞAAT ile sürdürmekte olup, 80’li yıllarda Türkiye’nin dışa açılma politikası kapsamında üzerine düşeni gerçekleştirerek dış ticaret, gıda, tekstil, turizm sektörlerinde yatırımlarına başlamış ve bu yatırımlarını uluslararası platforma da taşımıştır.

90’lı yıllarda ise başta Türkmenistan ve Kazakistan olmak üzere Türki Cumhuriyetlerde önemli projelere imza atarak yatırımlarını sürdürmüştür. Bu projeler bankacılık, gıda üretim tesisleri ve otel yönetim pazarlama faaliyetleridir.
Ayrıca, Okan Holding çeşitli ülkelerde müteahhitlik hizmetleri vererek faaliyet alanlarına yenilerini katmaktadır.

Grup çeşitli sektörlerdeki deneyimi, araştırma-geliştirme çalışmaları ve uluslararası bağlantılarının yanı sıra, uyguladığı ileri teknolojiler ve toplam kalite bilinciyle yönetilen ISO belgeli şirketleriyle tüm sektörlerdeki başarısını sürdürerek yeni pazarlara ulaşmaktadır.
Her zaman “en iyi”nin arayışı içinde olan Okan Holding, 2000’li yılların Türkiye’ sinde sürekli üretim yaparak daha gelişmiş bir ekonomi ve iyi bir gelecek için üzerine düşeni yapmanın ve gelecekte de yapacak olmanın onurunu yaşamaktadır.