Eğitim Kurumları

Okan Üniversitesi 

Okan Üniversitesi İstanbul’da 15.12.1999 tarihinde 4488 no.lu kanunla Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı tarafından 2547 sayılı kanunun vakıf yüksek öğretim kurumlarına ilişkin hükümlerine tabi olmak üzere kurulmuştur. Bu yasaya göre, üniversitenin rektörlüğüne bağlı olarak; Fen-Edebiyat, Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Bilgisayar ve Turizm Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitüleri açılmıştır.

2003-2004 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçen üniversitenin rektörü Prof.Dr. Sadık KIRBAŞ’tır. Bu öğretim yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü, Fen-Edebiyat Fakültesi, Mütercim Tercümanlık ve Psikoloji Bölümleri, Bilgisayar ve Turizm Yüksekokulu dört yıllık Turizm ve Otelcilik Bölümleri ve İngilizce Hazırlık Programları açılmıştır.

Şu anda Okan Üniversitesi’nde;
Fen Edebiyat Fakültesi, Uygulamalı Matematik, Psikoloji, Sosyoloji,
İngilizce Mütercim Tercümanlık, Almanca Mütercim Tercümanlık, Rusça Mütercim Tercümanlık, Çince Mütercim Tercümanlık Bölümleri;

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Endüstri Mühendisliği, İngilizce Elektrik Elektronik Mühendisliği, İngilizce İnşaat Mühendisliği, İngilizce Makine Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümleri;

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme, İngilizce İşletme, İngilizce Bankacılık ve Finans, Uluslararası Ticaret, Uluslararası İlişkiler, İngilizce Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Lojistik ve Sağlık Yönetimi Bölümleri;

Güzel Sanatlar Fakültesi, İçmimarlık, Grafik Sanatlar, Moda ve Tekstil Tasarımı, Plastik Sanatlar, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarisi, Sanat ve Tasarım Yönetimi, Fotoğraf ve Sinema – Televizyon Bölümleri;

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Muhasebe Bilgi Sistemleri, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Gastronomi ve Spor Bilimleri Bölümleri ile Hukuk Fakültesibulunmaktadır.

Ayrıca 2008 – 2009 öğretim yılında Okan Üniversitesi Meslek Yüksekokulu 15 örgün, 14 ikinci öğretim olmak üzere toplam 29 programla , Hasanpaşa Kampüsü’nde eğitime başlamıştır. Bunlar;
Gayrimenkul Yönetimi ve Pazarlama, Dış Ticaret, Pazarlama, Hastane Yönetimi ve Organizasyon, Lojistik, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik, İnsan Kaynakları, Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama, Bankacılık ve Sigortacılık, İşletme, Muhasebe, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Yerel Yönetimler ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programlarıdır.

Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü
34959 Akfırat-Tuzla / İSTANBUL
Telefon: 0090 (216) 677 16 30
Faks: 0090 (216) 677 16 47
E-posta: okan@okan.edu.tr

Okan Koleji

Ülkemizi çağdaş yarınlara taşıyacak aydınlık nesiller yetiştirmek amacıyla 1999’da kurulan Okan Üniversitesi, Türk yükseköğrenimine kattığı sinerji ve kazanımlarla Okan Koleji’nin gelecek odaklı vizyonunda önemli bir yer teşkil etmektedir.

  1. yılında 15 bin öğrencinin kaliteli eğitimle buluştuğu Okan Üniversitesi’ni Türkiye’nin saygın üniversiteleri arasına taşıyan başarının özünde güçlü akademik kadro ve eşsiz altyapı özelliklerinin yanı sıra üniversitenin kurucusu Bekir Okan’ın iş dünyasında edindiği tecrübeler ve geniş vizyonu yatmaktadır.

Gaziantep’in Barak bölgesinden başlayarak Avrasya’ya uzanan iş yaşamı boyunca hep farklılıklarıyla adından söz ettiren Bekir Okan, yurt içi ve yurt dışında bugüne kadar gerçekleştirdiği önemli yatırımlarla ülkemizin sanayi gelişiminde büyük rol oynamıştır. Kazakistan’daki birçok yatırım faaliyeti nedeniyle Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev tarafından ‘Devlet Üstün Hizmet Madalyası’yla ödüllendirilen Okan, inşaattan turizme, enerjiden gıda sektörüne kadar pek çok alanda boy gösteren Okan Holding’i küresel bakış açısıyla dünya ligine taşımış, bir yandan da içindeki hiç sönmeyen eğitim ateşiyle kendisini bilgili ve donanımlı gençler yetiştirmeye adamıştır.

Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı bünyesinde kurulan Okan Üniversitesi, toplam öğrenci sayısının yüzde 91’ine farklı oranlarda verdiği burslarla ‘başarıyı destekleme’ misyonunu gururla sürdürmektedir. ‘İş Yaşamına En Yakın Üniversite’ sloganıyla 85 öğrenci ile başladığı eğitim serüveninde bugün 8 Fakülte, 2 Yüksekokul, 2 Meslek Yüksekokulu ve 3 Enstitüye ulaşan Okan Üniversitesi, bugüne kadar pek çok ilke imza atılmış dev bir bilim yuvasıdır. ‘Girişimcilik Dersleri’ ile iş dünyasının duayenlerini öğrencileriyle buluşturan, İngilizcenin yanında Çince, Rusça ve Arapça gibi yükselen coğrafyaların dillerini öğreten, Happy Life programıyla sosyal ve özgüven sahibi mezunlar yetiştiren Okan Üniversitesi, her geçen gün farklılıklarına yenilerini eklemeyi sürdürmektedir. Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerinin kurulması ile sağlık alanında da iddialı olan Okan Üniversitesi, Dünyanın farklı kültür motiflerini bütünsel bir yaklaşımla bir araya getirerek Konfüçyüs EnstitüsüRus Kültür Merkezi ve Mevlana Akademisi‘ni aynı çatı altında buluşturan tek üniversite olmuştur.

Okan markasının Türk yükseköğrenimine kazandırdığı yenilikler, 2011 yılında Okan Koleji’nin kurulmasıyla farklı bir boyuta taşınmıştır. Kurucu Temsilciliğini Işıl Okan Gülen’in üstlendiği kolej, Okan Üniversitesi’nin bilgi birikimi ve tecrübesiyle kısa zamanda büyük atılımlar gerçekleştirmiş, böylece eğitim camiasının da takdirini kazanmıştır. Okan Koleji, Dünyadaki eğitim yaklaşımlarını yakından takip ederek ‘Anaokulundan üniversiteye’ uzanan eğitim yolculuğunu inovatif ve sürdürülebilir bir anlayışla sentezleyerek donanımlı öğrenciler yetiştirmektedir.

Okan Koleji öğrencilerine, öğrenmeyi keyifli ve eğlenceli hale getiren İngilizce içerikli eğitim sistemi sunulmaktadır. Öğrencilerinin anaokulundan itibaren İngilizcenin yanında ikinci yabancı dil olarak Çince, Rusça, İspanyolca veya Fransızca dillerini de öğrenebildiği, 3D eğitim modüllerinin uygulandığı Okan Koleji’nde sosyal ve kültürel gelişime de ayrı bir önem verilmektedir. Okan Koleji öğrencileri, Tuzla Kampüsü’ndeki eşsiz altyapı özelliklerinin sağladığı ayrıcalıklardan yararlanarak yetenek ve ilgilerine uygun şekilde spor, güzel sanatlar branşları ile buluşturulmakta, yetenekleri doğrultusunda yetiştirilmektedir. Ayrıca sosyal, kültürel etkinliklerle de doğal denge ve sosyal hayata karşı duyarlılıkları geliştirilmektedir.

Güçlü eğitim kadrosuyla fark yaratan Okan Koleji, Cumhuriyetimizin Kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde modern bir geleceğe emin adımlarla ilerleyen, küresel ölçekte çağdaşlarıyla rekabet edebilecek başarılı bireyler yetiştirmeye devam edecektir.

Okan Koleji
Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü Yanı,
34959 Akfırat / Tuzla / İSTANBUL

Telefon : 0090 (216) 677 18 30 / 444 65 26
E-Posta : info@okankoleji.com

Türkan-Ömer Okan Lisesi
Gaziantep’in Nizip ilçesinde 1999-2000 öğretim yılında açılacak olan lise inşaatına maddi destek sağlanmıştır.

Türkan- Ömer Okan Öğrenci Yurdu
Gaziantep’in Nizip ilçesindeki kuruluşa maddi destek sağlanmıştır.

Kazakistan Classic Gym School
Kazakistan’ın Petropavlovsk şehrinde Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in eşi Sara Nazarbayev ve Aoot Sultan’ın himayesinde kurulan Kazakistan Classic Gym School bünyesindeki Türkçe eğitim yapan sınıfın ihtiyacı olan tüm Türkçe ders kitapları, Türkçe-Rusça sözlük, Atatürk posterleri, Türkiye haritaları ile ders araç gereç ve malzemeleri 1996-1997 ders yılında Vakıf tarafından temin edilmiştir. Bu özel sınıfa olan ilgi, destek ve yardım devam ettirilmektedir.